Закон про Антикорупційний суд набув чинності

У четвер, 14 червня, в Україні набув чинності закон Про Вищий антикорупційний суд.

Днем раніше він був опублікований в офіційному виданні Верховної Ради Голосі України.

Закон зобов’язує створити Антикорупційний суд протягом року.

Юрисдикція суду поширюється на всю територію України. Законопроектом передбачено, що Антикорупційний суд буде судом першої та апеляційної інстанції. Судді обиратимуться за конкурсом.

Антикорупційний суд розглядатиме справи, якщо предмет злочину або заподіяної шкоди щонайменше в 500 разів перевищує розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб (з 1 січня – це 881 тис. грн). Деякі зі статей стосуються порушень, пов’язаних з наркотиками або зброєю, а ось з електронного декларування – ніяких.

Нагадаємо, 7 червня Верховна Рада прийняла законопроект (№7440) про Вищий антикорупційний суд.

Ухвалення закону є обов’язковою умовою надання МВФ наступного траншу Україні – з чим, в свою чергу, пов’язані й інші пропозиції макрофінансової допомоги для країни. Зокрема, Державний департамент США закликав Україну узгодити законопроект про Антикорупційний суд з вимогами МВФ.

Глава Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький заявив, що Антикорупційний суд може почати слухати перші справи в кінці 2018 – на початку 2019 року.

Читайте також:


Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її курсором та натисніть Ctrl+Enter

Ми дотримуємося етики трансльованих новин. Якщо у нашій статті відсутьні анонсовані фото чи відео, тоді просто перйдіть до джерела, де потрібний контент вбудований за належної політики ресурсу

джерело

реклама

Пов'язані статті

facebook
Close