Як восени компенсувати нестачу вітаміну D? Поради дієтолога

Яйця, печінка, тривалі прогулянки – що ще допомагає виробляти гормони щастя?

Уже починаючи з вересня, в організмі переважної більшості українців починає наростати дефіцит дуже важливого вітаміну-гормону – вітаміну D.

Цей вітамін впливає на роботу всього організму, а не лише на здоров’я кісток і зубів, як вважає багато людей.

Достатньо вітаміну D означає:
– Гарне самопочуття і настрій.

– Позитивний вплив на роботу серця та судин.

– Стримування набору маси тіла, що часто відбувається саме восени й узимку, та сприяння швидшому зниженню зайвої ваги.

Достатньо вітаміну D – це профілактика:

– Цукрового діабету 1 та 2 типів.

– Розсіяного склерозу, зокрема, у жінок – на 40%.

– Запалень різної локалізації, остеопорозу та псоріазу.

– Багатьох видів раку: молочної залози, підшлункової залози та кишечника.

– Вікової макулярної дистрофії сітківки, основної причини сліпоти у людей старшого віку.

Я рекомендую людям, які недостатньо часто бувають на сонці, приймати вітамін D додатково. Найкраще це робити з найбільшим прийомом їжі: за сніданком, якщо харчуєтеся двічі на день або за обідом, якщо тричі.

Не ризикуйте здоров’ям – кидайте все і йдіть надвір!

Територія України лежить між 44 та 52 градусами північної широти. Це означає, що з кінця жовтня до початку весни вітамін D в організмі практично не синтезується (лише сліди), тобто «зима» для вітаміну D продовжується шість місяців у році.

Тому дуже важливим джерелом у цю пору року мають бути продукти, багаті на вітамін D: яєчні жовтки, печінка тріски, морська жирна риба – це найбільші джерела.

Я не рекомендую відвідувати солярії – вони неефективні та небезпечні. Лампи в солярії випромінюють ультрафіолетове проміння спектру А, який сильно підвищує ризик меланоми (раку шкіри) та блокує синтез вітаміну D у власному організмі.

Тим не менше, обов’язково виходьте надвір, і дайте можливість сонцю потрапити на вашу шкіру – світло необхідне для синтезу серотоніну, тому його утворення інтенсивне в сонячні ранки та сонячні дні.

Серотонін – це нейромедіатор, який стимулює покращення настрою, пізнання, регулює харчову поведінку та сон. Коливання вмісту серотоніну в мозку викликає тривогу, мігрень, болі в спині, плаксивість, посилює передменструальний синдром, стимулює переїдання, депресію, істерію, фобії, гнів і навіть думки про самогубство. Не ризикуйте так – кидайте все і йдіть надвір!

І взагалі, живіть так, ніби кожен день – останній. Реалізовуйте нарешті свої мрії, забийте на всіх порадників, якщо їхні поради не лежать вам до душі, не живіть за незрозуміло ким придуманими шаблонами та стереотипами, не будьте хорошою/хорошим для всіх, а йдіть своєю дорогою. Бо життя одне і дублів немає.

Текст опубліковано з дозволу автора.

Оригінал

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Більше блогів тут

Передплатіть журнал НВ за спеціальною ціною

До кінця листопада дешевше на 100 грн.
Передплатіть журнал на 12 місяців усього за 559 грн.

Передплатити зараз

Ukraine-2020

Ми дотримуємося етики трансльованих новин. Якщо у нашій статті відсутьні анонсовані фото чи відео, тоді просто перйдіть до джерела, де потрібний контент вбудований за належної політики ресурсу

джерело

реклама

Пов'язані статті

facebook
Close