Хто буде президентом? Три версії розстановки сил на майбутніх виборах

Вибори президента України мають відбутися 31 березня 2019 року. З наближенням голосування рейтинги кандидатів, жоден з яких не є явним фаворитом, змінюються все більш динамічно.

НВ розповідає про розстановку сил, згідно з трьома опитуваннями, проведеними у 2018 році.

КМІС: Тимошенко на першому місці, а Порошенко лише на четвертому

Опитування Київського міжнародного інституту соціології, яке проводилося з 5 по 21 лютого показало, що лідером у президентському рейтингу залишається Юлія Тимошенко. Якби президентські вибори відбулися в кінці лютого, за неї проголосували б 9,8% усіх громадян України віком від 18 років.

kiis.com.ua

На другому місці в опитуванні КМІС опинився лідер Радикальної партії Олег Ляшко із 6,2%.

На третьому – лідер Громадянської позиції Анатолій Гриценко – за нього в кінці лютого готові проголосувати 5% українців.

Чинний президент Петро Порошенко опинився лише на четвертому рядку рейтингу із 3,9% потенційних голосів виборців.

Причому більше третини респондентів КМІС – 38,3% – не визначились за кого голосувати, 15,2% заявили, що не прийдуть на вибори, а 5,5% викреслили б усіх кандидатів і зіпсували бюлетень.

SOCIS: Лідирує Тимошенко, Порошенко відстає на 1%

Опитування Центру соціальних і маркетингових досліджень SOCIS було проведене з 19 по 25 квітня. Перше місце серед кандидатів у президенти також займає Юлія Тимошенко – у неї 8,9% потенційних голосів.

socis.kiev.ua

Президент Петро Порошенко відстає від неї лише на 1% – рівень його підтримки 7,9%.

На третьому місці, майже з таким самим результатом Анатолій Гриценко – 7,7%.

А на четвертому – лідер Океану Ельзи Святослав Вакарчук, який продовжує фігурувати у президентських рейтингах, хоча ще у грудні 2017 року заявив, що у президентських виборах брати участь не збирається.

20,1% опитаних SOCIS людей не визначилися, за кого голосуватимуть, а 14,4% заявили, що не брали б участі у виборах.

Рейтинг: на першому місці Тимошенко, її головний конкурент – Гриценко

Згідно з опитуванням соціологічної групи Рейтинг з 10 по 22 квітня, лідером президентського рейтингу також є Тимошенко з 8,8% опитаних, які готові її підтримати.

На другому місці після Тимошенко – Анатолій Гриценко, якого готові підтримати 6,6% опитаних.

Третє місце розділили Юрій Бойко і Святослав Вакарчук, кожного з яких готові підтримати по 6% опитаних.

На четвертому місці – Володимир Зеленський – 5,8%.

А чинний президент Петро Порошенко ділить п’яте місце з лідером Радикальної партії Олегом Ляшком – кожного готові підтримати по 5,5% опитаних.

19,3% опитаних не визначилися, за кого голосуватимуть, а 16,9% не стали б брати участі у виборах.

Заступник директора соціологічної групи Рейтинг Любомир Мисов, коментуючи в ефірі Радіо НВ результати цього опитування, заявив, що рейтинг влади похитнула низка корупційних скандалів, які відбулися від початку цього року. Зокрема, розслідування про дорогий відпочинок Петра Порошенка на Мальдівах, через який президент України зазнав серйозних рейтингових втрат.

Мисов також додав, що цифри, представлені в дослідженні, не є вичерпним прогнозом, і поки що рано говорити про те, хто з кандидатів точно потрапить до другого туру під час президентських виборів, однак шанси на це має кожен з них до сьомої сходинки президентського рейтингу.

Влада традиційно має низький рейтинг, оскільки до неї суспільство має завищені очікування, прокоментував Радіо НВ ці дані політтехнолог Віктор Уколов. А ось показник, який мають опозиційні сили, у тому числі лідер рейтингу – Юлія Тимошенко, свідчать про неготовність людей віддавати за них свої голоси, додав він.

Нагадаємо, 13 квітня лідер президентського рейтингу Юлія Тимошенко підтвердила в ефірі Радіо НВ, що братиме участь у боротьбі за посаду глави держави.


Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її курсором та натисніть Ctrl+Enter

Ми дотримуємося етики трансльованих новин. Якщо у нашій статті відсутьні анонсовані фото чи відео, тоді просто перйдіть до джерела, де потрібний контент вбудований за належної політики ресурсу

джерело

реклама

Пов'язані статті

facebook
Close