Вісім фактів про перший залізничний тунель, побудований за часів незалежності України

У Карпатах, на межі Львівської та Закарпатської областей, відкрився двоколійний Бескидський залізничний тунель, ключова частина транспотного коридору у країни ЄС. Це перший залізничний тунель, побудований за часів незалежності України, а його спорудження коштувало 3,0 млрд грн.

НВ наводить вісім фактів про новий об’єкт, який є важливою логістичною складовою експортного маршруту української продукції в Євросоюз.

1. Довжина тунелю – 1,76 км, висота – 8,5 м, ширина – 10,5 м. Тунель проходить на висоті 807 м над рівнем моря і на 182 м нижче вершин Бескидського хребта. Тунель є другим за довжиної в Україні після Лутугинського.

2. Максимальна швидкість поїздів у тунелі – 60 км/год, час переїзду тунелю на максимальній швидкості – 2 хвилини.

3. На будівництво тунелю пішло 82 тисячі кубічних метрів бетону, 7,2 тонни арматури і 3,5 км рейок.

4. Під час буропідривних робіт на будівництві було видалено 270 тисяч кубічних метрів ґрунту.


5. Новий двоколійний тунель побудований за 23 м від старого одноколійного, який перебував в експлуатації від 1886 року. Новий тунель буде з’єднаний зі старим за допомогою трьох переходів, які будуть призначені для технічного обслуговування, а також для евакуації людей у ​​випадку аварійних ситуацій.

6. Замовником будівництва тунелю була Укрзалізниця, тунель побудувала українська компанія Інтербудмонтаж. Будівництво коштувало 3 млрд гривень, 2,2 млрд грн із яких виділили Європейський інвестиційний банк і Європейський банк реконструкції та розвитку, а 0,8 млрд грн – Укрзалізниця.

7. Пропускна здатність нового тунелю – до 100 поїздів у кожен бік на добу, що у два рази більше, ніж пропускав старий тунель (47 пар поїздів).

8. Тунель є складовою п’ятого Пан’європейського транспортного коридору, що з’єднує між собою Венецію, Трієст, Копер, Любляну, Марібор, Будапешт, Ужгород, Львів та Київ.

Читайте повний текст матеріалу у свіжому номері журналу Новое Время №20 від 31 травня 2018 року


Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її курсором та натисніть Ctrl+Enter

Ми дотримуємося етики трансльованих новин. Якщо у нашій статті відсутьні анонсовані фото чи відео, тоді просто перйдіть до джерела, де потрібний контент вбудований за належної політики ресурсу

джерело

реклама

Пов'язані статті

facebook
Close