У САП назвали причину закриття справи щодо “рюкзаків Авакова”

Притягнення до кримінальної відповідальності сина міністра внутрішніх справ України Олександра Авакова і екс-заступника міністра МВС Сергія Чеботаря неможливе через відсутність доказів щодо неналежної якості рюкзаків, які закуповувалися для МВС.

Про це повідомили в Спеціалізованій антикорупційної прокуратурі, передає УНІАН.

“Слідство встановило, що мали місце факти проведення тендера з визначеним заздалегідь переможцем і поставки неякісних рюкзаків, однак відсутність доказів обізнаності Чеботаря С.І. і Авакова А.А. з неналежною якістю рюкзаків виключає залучення їх до кримінальної відповідальності”, – зазначили в прокуратурі.

Третій підозрюваний у справі, Володимир Литвин, після ознайомлення з матеріалами провадження дав свідчення, що саме він скоїв одноосібно злочин – “перемігши на тендері, виготовив неякісні рюкзаки і за підробленими документами поставив їх МВС України, інші підозрювані до цього відношення не мали і про факт поставки неякісних рюкзаків не знали “.

Також Литвин пояснив, що готовий відшкодувати завдані збитки.

“Оскільки Литвином по суті визнаний факт скоєння кримінальних злочинів, передбачених ч.4 ст.358, ч.4 ст.190 КК України, будуть вжиті заходи щодо притягнення його до кримінальної відповідальності”, – пообіцяли в прокуратурі.

При цьому прокурори врахували, що один з ключових свідків звинувачення не зміг під час допиту в судовому засіданні повністю підтвердити свої свідчення. У той же час в САП зазначили, що при безпосередній участі одного з адвокатів підозрюваних знищено спеціальний пристрій, на який вівся запис у кабінеті Чеботаря.

“За таких обставин, враховуючи, що доказів, які б безумовно спростували версію Литвина В.Я., ніхто не почув і можливості для їх отримання вичерпані, прокурором прийнято рішення про закриття провадження в частині – щодо Чеботаря С.І. і Авакова А.А “, – сказали в САП.

Нагадаємо, що 12 липня САП закрила кримінальне провадження щодо сина чинного глави МВС Арсена Авакова – Олександра і його екс-заступника Сергія Чеботаря, фігурантів так званої “справи рюкзаків”.

Дивіться також

31 жовтня 2017 року НАБУ затримало сина голови МВС Арсена Авакова Олександра.

Серед фігурантів справи також екс-заступник Авакова Сергій Чеботар і друг Олександра і представника фірми-переможця тендеру Дніпровенд Володимир Литвин.

Їх НАБУ і САП підозрює в можливій розтраті державних коштів у розмірі 14,5 млн гривень.

Прокурор під час засідання суду розповів, що вартість виготовлення замовлених рюкзаків для Нацгвардії становила 555 грн, тоді як правоохоронне відомство придбало їх в більш ніж 5 разів дорожче – 2799 грн.

Солом’янський райсуд Києва 1 листопада обрав запобіжний захід Олександру Авакову, відпустивши під особисте зобов’язання. Прокурор в суді зазначав, що підозрювані можуть впливати на розслідування.

Також під особисте зобов’язання були відпущені судом Сергій Чеботар і Володимир Литвин.


Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її курсором та натисніть Ctrl+Enter

Ми дотримуємося етики трансльованих новин. Якщо у нашій статті відсутьні анонсовані фото чи відео, тоді просто перйдіть до джерела, де потрібний контент вбудований за належної політики ресурсу

джерело

реклама

Пов'язані статті

facebook
Close