У прокуратурі відреагували на амністію для винуватця смертельної ДТП у Харкові

У прокуратурі Харківської області заявили про намір домогтися справедливого покарання для харків’янина Андрія Полтавця, який після того, як отримав два тюремні терміни за смертельну ДТП і п’яне водіння, скористався своїм правом на амністію.


Андрій Полтавець в 2008 році в стані алкогольного сп’яніння на смерть збив шістьох осіб в Харкові. У 2015 році він достроково вийшов із в’язниці. У 2017 році отримав другий термін за водіння у п’яному вигляді і без водійського посвідчення. 8 червня 2018 року він був звільнений за амністією.


Як повідомили агентству Інтерфакс-Україна в прокуратурі, після початку відбування покарання в Хролевському виправному центрі засуджений звернувся до суду з клопотанням про застосування до нього закону України про амністію. Суд задовольнив клопотання 31 травня.

За словами співрозмовника агентства, Полтавець почав відбувати покарання наприкінці березня і вийшов за амністією в червні. Таким чином він відсидів не більш трьох місяців.

У прокуратурі зазначили, що Апеляційний суд Харківської області 29 березня змінив обвинувальний вирок Полтавцю, скоротивши покарання до двох років обмеження волі (було 2 роки і 9 місяців) і скасувавши додаткове покарання у вигляді заборони на водіння.

Апеляційний суд також відмовив у посиленні покарання і задовольнив скаргу захисту про незастосування до Полтавця ст.71 (про приєднання невідбутого покарання) Кримінального кодексу України.

У зв’язку з цим прокурори звернулися в касаційну інстанцію з вимогою скасувати ухвалу колегії апеляційного суду та повернути кримінальне провадження щодо Полтавця на новий розгляд до апеляційного суду.

Нагадаємо, що 8 червня був звільнений за амністією Андрій Полтавець, якого визнали винним у вчиненні смертельної ДТП та п’яному водінні після дострокового звільнення.

Андрій Полтавець у травні 2008 року у стані алкогольного сп’яніння виїхав на Mitsubishi L-200 на трамвайну зупинку на вул. Полтавський шлях у Харкові. Унаслідок ДТП загинуло шестеро осіб (серед них двоє дітей та вагітна жінка).

Його засудили до десяти років позбавлення волі з додатковим позбавленням права керувати транспортними засобами на три роки.

У вересні 2015 року він вийшов з в’язниці за умовно-достроковим звільненням.

У жовтні 2017 року його затримали п’яним за кермом і без водійського посвідченням, яке було вилучено згідно з вироком. За п’яне водіння його засудили до 2 років 9 місяців позбавлення волі з позбавленням права керувати транспортними засобами на три роки. Враховуючи “закон Савченко ” (1 день за 2 дні позбавлення волі), після вступу вироку в силу термін позбавлення волі склав 1 рік 9 місяців.


Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її курсором та натисніть Ctrl+Enter

Ми дотримуємося етики трансльованих новин. Якщо у нашій статті відсутьні анонсовані фото чи відео, тоді просто перйдіть до джерела, де потрібний контент вбудований за належної політики ресурсу

джерело

реклама

Пов'язані статті

facebook
Close