Росія відкинула пропозиції щодо “режиму тиші” на Донбасі – підсумки засідання в Мінську

Російська сторона “категорично не сприйняла” позицію та пропозиції України на сьогоднішньому засіданні Тристоронньої контактної групи (ТКГ) в Мінську – зокрема, повне виконання безпекового блоку питань відповідно до Мінській угоді для встановлення повноцінного миру на Донбасі.

Про це повідомила у своєму Facebook Дарка Оліфер, прес-секретар екс-президента Леоніда Кучми – представника від України в ТКГ.

За словами Оліфер, мова йде перш за все про припинення вогню; відведення важких озброєнь; створення в районі населених пунктів Кальміуське, Кумачово, Новоазовськ і Саханка ділянки, вільної від важкого озброєння; про всебічний доступі спеціальної моніторингової місії ОБСЄ до всієї території ОРДЛО, включаючи непідконтрольні Україні ділянки російсько-українського кордону.

Передбачалося також створення зон безпеки вздовж неконтрольованої ділянки російсько-українського кордону і дотримання лінії розмежування, встановленої меморандумом від 19 вересня 2014 року.

“Всі ці питання були внесені українською стороною як пропозиції для настання сталого та справжнього режиму тиші. Однак вони категорично не були сприйняті в першу чергу російською стороною”, – підкреслила Оліфер.

При цьому прес-секретар Кучми зазначила, що розведення сил і засобів в районі Станиці Луганській може статися за умови дотримання з боку представників окремих районів Луганської області семиденного періоду тиші. Але замість цього спостерігається військова активність на ділянках, де раніше мало відбутися розведення озброєння – в районі Золотого і Петровського.

“Так, в районі Золотого незаконні збройні формування ОРДЛО проводять мінування, встановили зенітну установку; в районі Петровського обладнані укріплені кулемети і мінометні позиції, звідси Збройні сили України були обстріляні зі стрілецької зброї і гранатометів”, – підкреслила Оліфер.


Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її курсором та натисніть Ctrl+Enter

Ми дотримуємося етики трансльованих новин. Якщо у нашій статті відсутьні анонсовані фото чи відео, тоді просто перйдіть до джерела, де потрібний контент вбудований за належної політики ресурсу

джерело

реклама

Пов'язані статті

facebook
Close