Новий голова Донецької військово-цивільної адміністрації. Що про нього відомо

Донецьку область очолить генерал СБУ Олександр Куць: його кандидатуру напередодні затвердив уряд, повідомив колишній очільник Донецької військово-цивільної адміністрації та новий аудитор НАБУ Павло Жебрівський. Він вважає, що президент затвердить Куця на посаду якнайшвидше. Про нового кандидата – у сюжеті Радіо НВ.

Більше про Олександра Куця

41-річний генерал-майор СБУ. З 2009 до 2014 Куць був заступником начальника боротьби із корупцією та організованою злочинністю головного управління СБУ у місті Києві та Київській області.

Військово-цивільна адміністрація повністю підпорядкована президенту

Після 2014 року у документах згадується, як заступник начальника головного управління столичного СБУ.

Зокрема, у цей період його нагородили грамотою За багаторічну сумлінну працю з нагоди 22 річниці з дня створення СБУ. 14 жовтня 2016 року указом президента Петра Порошенка отримав звання генерал-майора. З 2015 до 2017 року Олександр Куць очолював управління спецслужби у Донецькій області. У серпні 2017 року він став керувати новоствореним головним управлінням СБУ у Донецькій і Луганській областях. 

Наступник Жебрівського

Несподіванки не сталося, попередньо обговорювалося, що керівника Донеччини призначатимуть саме з силовиків. Крім того, в Олександра Куця достатньо досвіду в сфері управління, вважає директор Української політконсалтингової групи Дмитро Разумков. Він додав, що Куць та Жебрівський щільно співпрацювали.

Дивіться також

І останній, ймовірно, задоволений тим, хто зараз очолить військово-цивільну адміністрацію. Перед новим керівником стоїть основне завдання – безпека населення та дотримання прав і свобод людей на цій території, додав Разумков.  

“Підготують базу по боротьбі з корупцією та контрабандою. Якщо новий глава буде рухатися у цьому напрямі і у нього все вийде, це буде дуже великим плюсом для його кар’єри. Силовий напрям буде для нього пріоритетним”, – зазначив Разумков.

За документами, з 2014 року Куць – заступник начальника головного управління столичного СБУ

Військово-цивільна адміністрація не є органом самоврядування, це структура повністю підпорядкована президенту, зазначив політичний експерт Олександр Солонтай. Поки зарано оцінювати доцільність призначення Куця, але досвіду йому точно бракуватиме, сказав експерт.

“Призначення з цієї галузі не виглядають як нелогічні з точки зору сфери. А з точки зору досвіду в управлінні розвитком і пріоритетності завдань, які стоять перед Донеччиною, то людина нічого у цьому не смислить. Може розбереться, але те, що вона новенька у цій сфері, це точно. Так, людина смислить якраз у війні, у подоланні конфлікту, у питанні оборони. Але я вважаю, що для Донеччини зараз пріоритет – це місцевий економічний розвиток”, – повідомив Солонтай.

13 червня Порошенко підписав указ про звільнення Павла Жебрівського з посади голови Донецької ОВДА за власним бажанням.


Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її курсором та натисніть Ctrl+Enter

Ми дотримуємося етики трансльованих новин. Якщо у нашій статті відсутьні анонсовані фото чи відео, тоді просто перйдіть до джерела, де потрібний контент вбудований за належної політики ресурсу

джерело

реклама

Пов'язані статті

facebook
Close