Ні риби, ні сітки. Чому Україні необхідно переглянути “морську” угоду з Росією

Після анексії Криму Україна втратила 90% своїх риболовних ресурсів. Більшість ресурсів, господарств і суден залишилися на окупованій території. Як так сталося – у сюжеті Радіо НВ.

Квоти на виловлювання риби

Заступник глави Державного агентства рибного господарства України Андрій Кравченко повідомив, що вилов риби у Чорному морі складав близько 50 тис. тонн на рік. Зараз достеменно невідомо, скільки Росія виловлює риби в акваторії, але до конфлікту дві країни законодавчо зафіксували квоти вилову, підкреслив Кравченко.

Дивіться також

Як розповів постійний представник президента України в Криму Борис Бабін, крім анексії росіяни також почали втручатися в роботу українських рибалок в Азовському морі.

Вилов риби у Чорному морі складав близько 50 тис. тонн на рік

За останній рік окупаційні війська затримали декілька риболовецьких суден. На думку Бабіна, угоди між Україною та Росією від 1993 року можуть стати перепоною в видвиненні російській стороні збитків через анексію Криму.

“Дуже важко сьогодні обговорювати. Росія скаже, що у них є угода про Азовське море,  щорічно зустрічаємось на цих комісіях з розподілу квот по вилову риби в Азовському морі. Вони скажуть, де відображено у цих протоколах, що ви підіймали проблему цих збитків”, – зазначив представник президента.

Україна може вирощувати рибу у прісній воді

Для компенсації втрачених рибних ресурсів, Україна повинна почати розвивати її штучне вирощування, заявив голова Асоціації рибалок України Олександр Чистяков. В країні існують спеціалісти, технології та інвестори, які готові займатись цим питанням. Але на законодавчому рівні існують перепони, додав Чистяков.

Дивіться також

“У нас 73 тис. річок, 40 тис. озер, 400 тис. ставків, 1100 водосховищ, і це величезна кількість прісної води. 50% цих вод можна використовувати у риборозведенні. Ще два моря. Можна спокійно розвивати морську культуру. У Китаї приблизно та ж кількість прісних водойм, можливо, трішки більше. Минулоріч вони виростили 46 млн тонн риби”, – сказав Чистяков.

Заступник глави Державного агентства рибного господарства України Андрій Кравченко також додав, що в Азовському морі суб’єкти господарювання виловили вже більше 37 тис. тонн риби цього року. Там зафіксовано майже 90 підприємств, які мають відповідні ліцензії та сплачують податки.


Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її курсором та натисніть Ctrl+Enter

Ми дотримуємося етики трансльованих новин. Якщо у нашій статті відсутьні анонсовані фото чи відео, тоді просто перйдіть до джерела, де потрібний контент вбудований за належної політики ресурсу

джерело

реклама

Пов'язані статті

facebook
Close