Нардепи відреагували на лазівку для топ-корупціонерів в законі про Антикорупційний суд

Група народних депутатів-“єврооптимістів” підняла стенограми засідань комітету Верховної Ради, переконавшись, що скандальна поправка з лазівкою для топ-корупціонерів була в законі Про вищий антикорупційний суд, проте пройшла непоміченою.

Надалі парламентарії мають намір врегулювати скандальну норму про неможливість подачі апеляції до Вищого антикорупційного суду на рішення загальних судів першої інстанції справ, які розсдіжує НАБУ.

“Думаю, що всі ці зміни ми зберемо докупи і найближчим часом внесемо”, – сказав перший заступник голови профільного комітету з питань правової політики і правосуддя, народний депутат з фракції Народний фронт Леонід Ємець в коментарі Інтерфакс-Україна.

За його словами, члени комітету і народні депутати з міжфракційного об’єднання Єврооптимісти обговорюють ситуацію навколо пункту перехідних положень цього закону згідно з якими, апеляції на рішення загальних судів першої інстанції у справах НАБУ – не можна буде подавати в Антикорупційний суд.

“Не було приділено увагу цьому питанню на комітеті… Зараз з колегами радимося, піднімаємо стенограми. Це питання було, але пройшло непоміченим, без обговорення”, – сказав Ємець.

Зокрема, Ємець вважає правильним передбачити можливість, щоб апеляційна палата Антикорупційного суду могла підтверджувати або скасовувати рішення загального суду першої інстанції, якщо на той час він фактично буде створений і здатний розглядати скарги.

Він додав, що в законі також необхідно передбачити проведення конкурсу для формування нового складу Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

“У зв’язку з тим, що завдання, які стоять перед ВККС, настільки важливі для майбутнього держави, а рівень довіри до того складу не відповідає завданням, які стоять, ми повинні провести новий конкурс і обрати нових членів ВККС, щоб вони приступили до формування Вищої антикорупційного суду”, – пояснив він.

Раніше 13 червня в парламентській газеті Голос України був опублікований закон про Вищий антикорупційний суд.

Центр протидії корупції (ЦПК) виявив норму, згідно з якою апеляції у справах НАБУ, які зараз вже розглядаються в судах, будуть проходити в судах загальної юрисдикції, а не в новому Антикорупційному суді.

Дивіться також

 

 


Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її курсором та натисніть Ctrl+Enter

Ми дотримуємося етики трансльованих новин. Якщо у нашій статті відсутьні анонсовані фото чи відео, тоді просто перйдіть до джерела, де потрібний контент вбудований за належної політики ресурсу

джерело

реклама

Пов'язані статті

facebook
Close