Литва хоче впровадити квоти на заробітчан з України

16 травня після засідання уряду віце-канцлер Литви Дейвідас Матуленіс заявив, що Литва планує впровадити квоти на заробітчан з України. Все це — через зростання масштабів імміграції, повідомляє Delfi.

За словами Матуленіса, завдяки цьому «може початися процес витіснення з ринку праці наших громадян, оскільки це більш дешева робоча сила». Також він зазначив, що зараз це питання найбільш актуальне через зростання кількості українських водіїв і будівельників. У минулому році робочі візи або посвідки на проживання на підставі роботи були надані майже 34,5 тисячі іноземців, з них близько 20 тисяч — громадянам України.

Також стало відомо, що квоти не діятимуть щодо кваліфікованого персоналу. За встановлення квот буде відповідати Міністерство соціального захисту і праці, також планується залучити експертів з Центру науково-дослідного моніторингу та аналізу. Конкретні пропозиції будуть висунуті до жовтня.

За словами президента Литовської асоціації автоперевізників Linava Ерландаса Мікенаса, коти для іноземних працівників можуть створити загрозу бізнесу. Разом з цим уряд вирішив посилити порядок відрядження громадян третіх країн в Литву — передбачається повернення до системи дозволів на роботу.

Читайте також:

Між самотністю та бідністю: Чого шукають українці в Польщі

«Майже кожен 12-й українець зараз — у Росії», — міністр закордонних справ

4 мільйони українців — трудові мігранти

джерело

реклама

Пов'язані статті

facebook
Close