Кремлівський в’язень. Російський кінорежисер прорвався в уральську колонію до Сенцова і розповів про його життя і здоров’я

Російський кінорежисер Аскольд Куров описує журналу Новое Время життя і стан здоров’я колеги та товариша під час голодування, розповідає про сказане Сенцовим і пояснює, чому Кремль не боїться розголосу в справі політв’язня.

Аскольд Куров є автором документального фільму про судовий процес над Сенцовим. Він поїхав до в’язниці в російське місто Лабитнангі в якості оператора з адвокатом Сенцова Дмитром Дінзе і, на превелике щастя, отримав дозвіл на зустріч.

Дивіться також

Російський кінорежисер прилетів в Україну, щоб розповісти про стан здоров’я політв’язня представникам посольств країн Великої сімки.

Як себе почуває Олег Сенцов

Аскольд Куров бачився з політв’язнем 4 червня, на 22-й день його голодування. Він розповів, що з Сенцовим поки що все нормально, проте він схуд. Незважаючи на труднощі, режисер добре тримається, пересувається сам, виглядає досить бадьорим і в хорошому настрої.

Прогулянки на повітрі в колонії не передбачені, а побачення – велика рідкість

Олег Сенцов розповів, що добровільно отримує підтримуючу терапію – укол глюкози і якихось вітамінів раз у два дні.

Це швидше підтримує його настрій і психіку, ніж насичує організм, зазначив режисер.

В Лабитнангі клімат з холодною і похмурою погодою. Ув’язнений колега скаржився Курову на холод в камері, +16 ℃ градусів, але зараз йому виділили додатковий обігрівач і перевели в окрему камеру. Так роблять з усіма ув’язненими, які оголошують голодування.

Що читає в колонії Олег Сенцов

Аскольд Куров розповів, що новини до Сенцова надходять з великою затримкою: він отримує листи з повідомленнями, читає їх на сайті rosuznik.org, виписує Нову газету [російське опозиційне видання], яка приходить із запізненням на два тижні.

Фільм Аскольда Курова про справу Сенцова Процес знаходиться у відкритому доступі

Український режисер нічого не знав про те, який ажіотаж у світі викликало його голодування і яка велика хвиля підтримки його акції пройшла в 30 країнах.

Також кремлівський в’язень розповів Аскольду Курову, як обережно писав заяву про початок голодування: позбувся слова “вимагаю”, показуючи, що ні у який діалог з російською владою він не має наміру вступати. 

Олег Сенцов не знає точної кількості ув’язнених в РФ, але вимагає звільнити всіх і налаштований рішуче.

Доброзичлива Росія

Лікарі попередили Олега Сенцова, що якщо у них виникнуть побоювання за його життя, то годувати його будуть примусово. Вставляти трубку в ніс і вводити поживну суміш у стравохід.

За словами Курова, на це Сенцов згоди не давав, тому що це протизаконно, болісно і прирівнюється до тортур. Ув’язнений розповів, що його формальні права в тюрмі не порушуються.

У Росії страх не такий тотальний, як прийнято думати

При цьому Аскольд Куров теж зазначив, що керівництво колонії, з яким спілкувалися гості Сенцова, було доброзичливим.

На питання НВ про акції на підтримку українського режисера у Москві під час ЧС Аскольд Куров підкреслив, що в Росії Олега підтримують безліч людей.

Він також згадав про недавній мітинг на підтримку українського режисера Сенцова, який пройшов в Москві на проспекті Академіка Сахарова. Російський кінорежисер зазначив, що страх росіян не такий тотальний, як прийнято думати.

Дивіться також

На початку травня цього року Сенцов, якого російська влада звинуватила в підготовці терактів в анексованому Криму і присудила 20 років колонії суворого режиму, оголосив безстрокове голодування. Припинити голодувати український режисер згоден лише у тому випадку, якщо Кремль звільнить з-під варти всіх українських політв’язнів.

Акція із закликом звільнити в’язня Сенцова здобула світову популярність.

Повну версію матеріалу читайте в свіжому номері журналу Новое Время – №22 від 15 червня 2018 року.


Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її курсором та натисніть Ctrl+Enter

Ми дотримуємося етики трансльованих новин. Якщо у нашій статті відсутьні анонсовані фото чи відео, тоді просто перйдіть до джерела, де потрібний контент вбудований за належної політики ресурсу

джерело

реклама

Пов'язані статті

facebook
Close