Коли потрібна брехня в ім’я порятунку. Блог Ірини Говорухи

Бути кристально чесним – те саме, що розгулювати по вулиці голяка

У студентські роки дуже хотілося хизуватися в модному одязі і хоч зрідка дозволяти собі чашку кави з кулькою морозива на терасі вуличного кафе. Тільки жили ми дуже скромно, і батьки могли запропонувати лише п’ять гривень в тиждень. Гривня – хліб, гривня – проїзд, решта три на шампунь, мило, порошок і кіло перловки. Стипендію в той час платили з перебоями, а я марила лаковими човниками і футболкою з Міккі Маусом.

Одного разу заїкнулася, що збираюся пристрої оіться офіціанткою, але тато з мамою посадили перед собою і провели виховну бесіду. Де це бачено, щоб їхня дочка кругла відмінниця і найкраща на курсі піаністка, віртуозно виконує Жнива Чайковського і Революційний етюд Шопена, стане підносити комусь кави і міняти попільнички? Тягати підноси з пивом і риб’ячими хвостами? Я поплакала, про людське око кивнула, а сама тихцем влаштувалася в кафе Затишок і стала заробляти по п’ять гривень в день. Потім по сім, десять і навіть п’ятнадцять. Згодом змогла оплатити гуртожиток і одягнутися з ніг і до голови, включаючи прикид з діснєєвськой мишею. До батьків приїжджала в старому одязі, не бажаючи їх засмучувати.

Мою подругу півроку переслідував шеф. Викликав до себе і намагався спокусити. Виписував премії, презентував парфуми і східні солодощі. Спокушав підвищенням по службі, відпочинком на Канарах і золотим брелоком з двома рибками. Його вагітна дружина працювала в сусідньому відділі і дізналася про те, що відбувається. Запросила дівчину на каву і стала задавати питання, тільки та відмовлялася, вважаючи відносинах справою двох.

У Вікторії Токарєвої є чудовий розповідь “День без брехні”, в якому нудьгуючий вчитель французької раптом вирішує говорити правду, і це кидає людей в шок. Ніхто не знає, як реагувати на таку щиру, часом соромно або безглузду чесність.

Найчастіше дозована правда – це вже брехня

Всі релігії в одну душу наполягають на абсолютній прозорості, підкреслюючи, що батько брехні – диявол. Стверджують, що слід оголошувати людям про їх невиліковних хворобах, невдалих стрижках і легковажному поведінці дружин чи чоловіків. Як на мене, все дуже спірно. Іноді гуманніше промовчати. Адже коли дзвонять мами і уточнюють, як пройшов день, ми навряд чи станемо розповідати про ускладнення після грипу або позапланової вагітності.

Найчастіше дозована правда – це вже брехня, а бути кришталево чесним – те саме розгулювати по вулиці голяка. Не кожен батько здатний винести, що його дочка містив “спонсор” або що син сидів на наркотиках, займався рекетом або торгував зброєю. Не кожен чоловік зможе пережити минуле своєї дружини. Наприклад, що та народжувала за гроші, знімалася у фільмі для дорослих або торгувала на ринку, обвешівая покупців. Тому, як говорилося в одному з серіалів, іноді люди чинять неправильно, тобто брешуть заради правильних речей в майбутньому.

Текст публікується з дозволу автора

оригінал

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Думки Нового Часу

Більше блогів тут

Ми дотримуємося етики трансльованих новин. Якщо у нашій статті відсутьні анонсовані фото чи відео, тоді просто перйдіть до джерела, де потрібний контент вбудований за належної політики ресурсу

джерело

реклама

Пов'язані статті

facebook
Close