Бігати повільно – корисно. Як підібрати свій темп?

Можливо, ви відмінно бігаєте, але доводиться зменшувати темп поруч із друзями. А може, ви і є той самий «повільний» друг

Ви вирішили підтримати друга і пообіцяли бігову підтримку. Водночас ви з легкістю пробігаєте напівмарафон, а він – новачок. Як вибудувати тренування так, щоб усім було комфортно і кожен отримав від пробіжки те, що хотів? Розповідаємо, як бігати з повільнышим другом з користю для обох!

Варіант № 1. Відновлювальні тренування

У кожного спортсмена в плані є відновлювальні тренування. Зазвичай у такі дні тренер прописує біг у низькому темпі. Це чудовий шанс виконати завдання і підтримати друга-початківця.

Варіант № 2. Робота над технікою і формою

Робота над технікою бігу дуже важлива, оскільки за тих самих зусиль дає як мінімум +30% до швидкості і значно знижує ризик отримання травм. Коли ми біжимо на швидкість, страждає техніка, тому що мозок не встигає керувати тілом так, як хотілося б. Біг з повільнішим другом дає змогу зосередитися на тілі і відпрацювати проблемні моменти.

Ловіть шанс і відточуйте бігову техніку до найдрібніших деталей!

Ваш комфортний темп той, з яким ви можете базікати на бігу

Варіант № 3. Прискорення

Якщо ви бігаєте по невеликому колу або парку, наприклад, по горбах, можете влаштувати для себе швидкісні інтервали. Можна робити такі прискорення через кожні три-чотири кола або бігати вгору-вниз по пагорбах кілька разів, поки ваш друг долає ту саму дистанцію один раз.

Приклад. Ви бігаєте по стадіону з колом 200 метрів. Пробігаєте повільно 3 кола разом з другом, потім робите прискорення і мчите щодуху так, щоб встигнути наздогнати його, поки він не закінчить своє коло.

Варіант № 5. Побудьте пейсером

Кожен бігун мріє стати швидшим і витривалішими, навчитися відчувати своє тіло і правильно розраховувати свої сили на довші дистанції (напівмарафон або марафон). Для цього всім потрібен більш досвідчений пейсер, який допоможе тримати потрібний темп. Домовтеся з другом, що у вашому розкладі будуть такі тренування, коли ви будете вести його за собою в певному темпі. Побудьте для нього пейсером – і йому приємно, і вам буде корисно.

Варіант № 6. Розмови на бігу

Від тренерів можна часто почути, що ваш комфортний темп той, з яким ви можете базікати на бігу і дихання практично не збивається. Розмови під час бігу – корисна вправа для дихальної і серцево-судинної системи, так званий talk test.

Текст публікується з дозволу автора

Оригінал

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Більше блогів тут

Передплатіть журнал НВ за спеціальною ціною

До кінця листопада дешевше на 100 грн.
Передплатіть журнал на 12 місяців усього за 559 грн.

Передплатити зараз

Ukraine-2020

Ми дотримуємося етики трансльованих новин. Якщо у нашій статті відсутьні анонсовані фото чи відео, тоді просто перйдіть до джерела, де потрібний контент вбудований за належної політики ресурсу

джерело

реклама

Пов'язані статті

facebook
Close