Вчені виявили одну з найтемніших планету

Астрономи з Британії знайшли сузір’ї Лева планету, яка поглинає від 97 до 99% видимого світла. Це планета WASP-104b відноситься до класу гарячих Юпітерів.

Про це повідомляє Science Alert.

Ця планета обертається навколо жовтого карлика приблизно в 466 світлових роках від Землі.

Читайте також: Що станеться з людським тілом на Марсі – експеримент

Більшість відомих ученим гарячих Юпітерів поглинає приблизно 60% світла, що доходить до них. WASP-104b поглинає до 99%, що робить її однією з найчорніших відомих планет.

З усіх темних планет, описаних астрономами, ця — одна з найтемніших, вона входить до п’ятірки перших, а може бути, і до списку трьох найчорніших,
– заявив астрофізик Тео Моцник.

Причиною чорноти планети може бути те, що вона розміщена дуже близько до своєї материнської зірки, через що рік на ній триває приблизно 1,75 земних діб. Як припускають науковці, замість хмар WASP-104b оповита щільною атмосферою, у складі якої багато натрію і калію, які поглинають електромагнітне випромінювання у видимій частині спектра, тож денна сторона планети відображає зовсім мало світла.

Нині найтемнішою планетою вважають TrES-2b, яка поглинає до 99,9% світла. Однак, вчені припускають, що WASP-104b, можливо, поглинає навіть більше, але щоб це визначити, треба провести більш детальні спостереження.

Що таке гарячі Юпітери? Це планети, маму яких можна порівняти з масою Юпітера, але їхня температура набагато вища, ніж у знайомої нам планети. Вони розміщені дуже близько до своїх зірок і здійснюють повний оборот приблизно за 10 днів.

реклама
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker