Астрономи виявили, що атмосфера Урану “погано пахне”

Дослідники із Оксфорда виявили, що в атмосфері віддаленої газової планети – Урану – чимало сульфіду сірководню. Саме цей газ виділяють гнилі яйця і має він дуже неприємний запах.

Про це повідомляє ScienceAlert.

Читайте також: Вчені виявили одну з найтемніших планет

Астрономам вдалося частково дослідити склад хмар на Урані – сьомій за віддаленістю від світила пленеті Сонячної системи. Причиною неприємного запаху на газовому гіганті є вміст сірководню в атмосфері. Варто зазначити, що температура повітря на Урані -224 градуси і це найнижчі показники з усіх планет Сонячної системи.

Незважаючи на десятиліття досліджень, склад хмар Урана багато в чому залишається загадкою. Астрономи впевнені, що у верхніх шарах атмосфери планети чимало метану – саме цим вони пояснюють блакитний колір планети. Також прийнято вважати, що основу її атмосфери складають водень і гелій. Ця гіпотеза підтверджується дослідженнями зонда “Вояджер-2”, який в 1986 році пролітав неподалік.

Розміри та колір Урану
Розміри та колір Урану

Однак концентрація інших компонентів (вода, аміак, сірководень та інші) багато в чому залишається предметом тільки припущень через віддаленість планети (уп’ятеро далі Марса) і неможливості сучасного вивчення її космічними апаратами.

Читайте також: Телескоп “Хаббл” виявив речовину, яка сповільнює зореутворення в галактиках

Використавши потужності Обсерваторії Джеміні з двома телескопами на Гавайях та в Чилі, британці провели найдетальнішу спектроскопію хмар Урана і виявили там дигідросульфід, на відміну від інших газових планет, Юпітера і Сатурна. Як вважають астрономи, це дає підстави стверджувати, що дві останні планети утворилися окремо від “крижаних” Урана та Нептуна.

Тепер вчені сподіваються на швидкий запуск на орбіту “Гігантського Магелланового телескопа” в Чилі, який запланований на 2022 рік та орбітального телескопа “Джеймс Вебб”, який запустять не раніше 2020 року, щоб ретельніше вивчити цю віддалену планету.

джерело

реклама
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker